img

Marsz STOP447: medialna omerta… trwa!

Nie jest możliwe, żeby amerykańskie przepisy wywoływały skutki prawne   w Polsce czy w jakimkolwiek innym kraju. Ustawa 447 zwana też Just otwiera jednak pole do nacisków dyplomatycznych.

Artykuł: przedruk ze strony www.pch.24.pl

O marszu przeciwko ustawie 447 większość mediów milczy. To swoisty sojusz ponad podziałami. Zarówno media opowiadające się po stronie opozycji jak i te, które prorządowe arcywymownie milczą.

Media – z drobnymi wyjątkami – właściwie przemilczały fakt, że na ulice Warszawy wyszło w sobotę przynajmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy osób. Co ciekawie, chętniej komentowano w najważniejszych programach i portalach jakieś marginalne incydenty, jak spalenie kukły Żyda czy świętowanie przez kilka osób urodzin Adolfa Hitlera.

Abstrahując już od tego czy ten ostatni incydent był sprowokowany, przypomnijmy, że wokół kilku szaleńców, którzy w lesie ustawili sobie swastykę z wafelków, narobiono szumu. Temat wałkowano przez kilka dni, analizując profil duszy wydumanego „polskiego antysemity i faszysty”.

Tymczasem w sobotę, ulicami Warszawy, przeszedł marsz sprzeciwu wobec presji, jaką Waszyngton wywiera na Polskę, by skłonić nas do wypłaty odszkodowań za coś, co w gruncie rzeczy prawnie nie istnieje, czyli mienie bezspadkowe. W ilu miejscach przeczytali lub usłyszeli Państwo o tym wydarzeniu? Kto je komentuje? Na jakiego koloru pasku czytali Państwo relacje z marszu?

Tak, oczywiście. O sprawie większość mediów milczy. To swoisty sojusz ponad podziałami. Zarówno media opowiadające się po stronie opozycji jak i te prorządowe – wszyscy arcywymownie milczą. O kolejnej „piątce Kaczynskiego” czy „dziesiątce Schetyny” dowiemy się bardzo szybko. Ale o tym, że być może każdy z nas będzie musiał wkrótce zapłacić bez wyraźnej przyczyny 120 tys. zł do skarbca jednej z żydowskich organizacji, nie dowiemy się prędko. Jest to bowiem sprawa, wokół której panuje medialna omerta.

ged DATA: 2019-05-11 18:29

Dodatek. Wystąpienie Leszka Żebrowskiego na marszu STOP447 w dniu 11.05.2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o