img

ZOSTAŃ AMBASADOREM HISTORII

WEŹ UDZIAŁ W VIII BIEGU TROPEM WILCZYM

Już tylko 6 dni do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. A za 9 dni w niedzielę 03.03.2024 VIII edycja biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Od ośmiu lat jedynym organizatorem w Polkowicach tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice. Dlaczego to robimy? Nie jest to impreza stricte sportowa. Nie organizujemy tego wydarzenia dla zysku, ani dla własnej satysfakcji. Zorganizowanie „Biegu Tropem Wilczym” jest wyrazem naszej pamięci i czci. Oddaniem hołdu tym wszystkim co mieli odwagę przeciwstawić się agresorowi jakim była Rosja Sowiecka i ich komunistycznym zwolennikom, zdrajcom Rzeczpospolitej, którzy ramię w ramię z okupantem w imię ideologii komunistycznej prześladowali i mordowali wszystkich tych co byli wierni Wolnej Polsce, a dzisiaj historia nazwała ich Żołnierzami Wyklętymi.

Już dziś można się zapisać i zgłosić swój udział poprzez stronę www.time-sport.pl opłata startowa wynosi 20zł. Będzie można też nabyć pamiątkową koszulkę. Bieg Tropem Wilczym odbywa się na dystansie honorowym 1963m, a dla bardziej zaawansowanych biegowo na 5km i 10km. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowy medal, a zwycięzcy biegów na 5 i 10km pamiątkowe statuetki w swoich kategoriach. Z wyznaczoną trasą na poszczególnych dystansach można się zapoznać na stronie www.traseo.pl pod linkami trasa 1963m: https://www.traseo.pl/trasa/viii-btw-dystans-1963-polkowice trasa 5km i 10km pod https://www.traseo.pl/…/viii-btw-dystans-1963…

Statuetki już czekają na zwycięzców biegu „Niezłomnych” i biegu „Cichociemnych 316/94” w kategorii kobiet i mężczyzn na dystansach 5km i 10km.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o