img

Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polkowicach łączą siły. I PPJ 17.09.2022 START 7:00

PRAWDA*ZAUFANIE*WSPÓLNOTA

To hasło I Pieszej Pielgrzymki Jedności. Polkowice – Grodowiec

17 września, w 83 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę wyruszy    I Pielgrzymka Jedności z Polkowic do Grodowca. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polkowicach połączyło siły. Do tej inicjatywy włączył się Męski Różaniec przy Parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach i Stowarzyszenie św. Sebastiana działające w parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach. Opiekę duchową  zabezpieczą kapłani z trzech polkowickich parafii.

KSM już od 2006 roku organizuje Pieszą Pielgrzymkę z Polkowic do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, która jest swoistym świadectwem Wiary młodych w Jezusa Chrystusa. Od 2017 roku SPP nawiązując do pielgrzymek Duszpasterstwa Ludzi Pracy, jakie odbywały się podczas stanu wojennego w latach 80’ ubiegłego wieku reaktywowało tą formę modlitwy tzw. rekolekcji w drodze w intencji naszej Ojczyzny.

I tak młodość w połączeniu z doświadczeniem połączyły siły i z wielką troską o przyszłość, wspólnie będą dziękować i prosić Matkę Bożą aby wyjednała u Boga dla Polski i Polaków życie w Prawdzie, Zaufaniu i Wspólnocie.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do tej wspólnej modlitwy. Startujemy 17.09.2022r. o godz. 7:00 z kościoła Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana przy ul. Wojcka Polskiego 7. Zapisy już od 6:30 w przykościelnej drewnianej kaplicy. Można również zgłosić swoje uczestnictwo pod nr. telefonów widocznych na plakacie. Koszt 20zł osoba dorosła, 10zł dzieci, młodzież ucząca się i studenci.

Przynieś już wypełnione zgłoszenie, które zamieszczamy poniżej. To ułatwi późniejszą rejestrację.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o