img

SILNY NARÓD WIELKA POLSKA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2022

Wieczór 10 listopada 2022 roku spotykamy się w Miejscu Pamięci Polaków Golgota Wschodu w Polkowicach, gdzie w przeddzień 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oddajemy hołd i pamięć składając kwiaty, zapalając znicze tym wszystkim, którzy swoim życiem wpisali się w dzieje naszej Ojczyzny na drodze do Niepodległości i w obronie jej suwerenności.

Kolejny nasz przystanek w obrębie polkowickiego rynku to ul. Targowa. Mając w pamięci „Ojców Niepodległej Polski” Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa, Lucjana Żeligowskiego, Józefa Hallera, Edwarda Śmigły-Rydza składamy kwiaty, zapalamy znicze przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, który w 1918 roku potrafił wszystkich zjednoczyć mimo wielu różnic i poglądów w dążeniu do celu jakim było odzyskanie niepodległości przez Polskę.

11.11.2022 godzina 3:00 nad ranem wsiadamy do autobusu aby dotrzeć do Warszawy na XIII Marsz Niepodległości. Warszawa godz. 10:30 tradycyjnie pierwsze kroki kierujemy na cmentarz powązkowski gdzie idąc alejami docieramy do kwatery „Ł” i tam składamy kwiaty pamiętając o tych, których historia nazwała „Wyklętymi”, a którzy oddali swoje życie za „Świętą Sprawę” jaką była dla nich Wolna Polska. Przechodzimy wzdłuż kwater żołnierzy walczących w 1920 roku z bolszewikami.

Godzina 12:00 stoimy już na Rondzie Romana Dmowskiego gdzie na pół godziny przed ruszeniem marszu dziesiątki tysięcy uczestników modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny stojąc i klęcząc w centrum stolicy rozpoczynają ten XIII Marsz Niepodległości. „Dumni i Wolni” po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczynamy marsz. W atmosferze radości idziemy ulicami Warszawy i  docieramy na błonia stadionu narodowego.

Kolejny raz wszyscy uczestnicy zademonstrowali  przywiązanie do polskiej tradycji i patriotyzmu w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o