img

Miasto Polkowice biegnie 1 marca

Za 3 dni, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Co roku, w okolicach tego dnia w łączności z całą Polską razem z Fundacją Wolność i Demokracja organizowaliśmy Bieg Tropem Wilczym. W tym roku obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły nam organizację tego wydarzenia w tym terminie. Ale Święto w kalendarzu – pozostało.

Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice w raz z zespołem Fundacji, postanowiło jednak upamiętnić ten dzień, symbolicznym indywidualnym biegiem lub spacerem na dystansie 1963 m. Można to przebiec lub przespacerować z dowolnego miejsca. My proponujemy cztery trasy z wszystkich kierunków Polkowic do wyboru. Nie jest to Bieg czy spacer o określonej godzinie czy dniu. Sam wybierz kiedy i o której chcesz upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Może to być sobota, niedziela lub poniedziałek 1 marca. Samotnie lub z rodziną.  Może niektórzy mają jeszcze koszulki z poprzednich edycji zachęcamy do ich założenia.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tej inicjatywie i jednocześnie zachęcamy do publikowania zdjęć z tego biegu lub spaceru w mediach społecznościowych. Pragniemy w ten sposób upamiętnić ten dzień – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – w jak najszerszym zakresie, tak, aby był to prawdziwy Dzień Pamięci! Prosimy o podpisywanie zdjęć hasztagiem: #moje1963 lub #tropemwilczym

Cześć i Chwała Bohaterom

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o