img

DO OTWARCIA LOKALI WYBORCZYCH POZOSTAŁO 13 DNI

7 KWIETNIA 2024 WYBIERZEMY NOWEGO BURMISTRZA POLKOWIC

22.02.2024 zadaliśmy 10 pytań kandydatom na radnych i pretendującym na urząd burmistrza. Prosiliśmy o jednoznaczne odpowiedzi: Tak lub Nie i odesłanie na adres e-mail: spp.polkowice@gmail.com    Pytania:

  1. W przypadku relokowania nielegalnych imigrantów z UE do naszego kraju ze wskazaniem zakwaterowania na terenie gminy Polkowice czy będzie Pan/i za ich przyjęciem?
  2. Czy jest Pan/i za usunięciem flag ukraińskich z urzędów i portali urzędowych ?
  3. Czy jest Pan/i za likwidacją Straży Miejskiej ?
  4. Czy jest Pan/i za zaprzestaniem finansowania sportu zawodowego z budżetu miasta ?
  5. Czy jest Pan/i za likwidacją Gazety Polkowickiej ?
  6. Czy będzie Pan/i angażował instytucje samorządowe przy organizacji akcji WOŚP ?
  7. Czy prowadził/a Pan/i własną działalność gospodarczą ? 
  8. Czy był/a Pan/i już radnym ? Jeśli tak to ile kadencji (lat) ?
  9. Czy jest Pan/i za pełną ochroną życia ?
  10. Czy jest Pan/i za powszechnym dostępem do broni ?

Do dnia 12.03.2024 otrzymaliśmy odpowiedź tylko od jednego kandydata na burmistrza. Przypomnieliśmy pozostałym kandydatom o naszych pytaniach przekazując je ponownie za pomocą profili fb.

Kim są?  Kim byli?  Komu zaufać?  Kogo wybrać?

Tym jedynym kandydatem, który odpowiedział na 10 zadanych pytań jest Pan Paweł Kowalski. (poniżej odpowiedzi pisownia oryginalna)

Ad. 1 Nie. Po pierwsze nie widzę w ogóle możliwości prawnego przymusu. Po drugie priorytetem będą dla mnie potrzeby mieszkaniowe Polkowiczan, o które zabiegałem jako radny w tej kadencji.

Ad. 2 Jeśli Polkowiczanie obdarzą mnie swoim zaufaniem to przed polkowickim ratuszem będzie powiewać flaga Polski oraz Unii Europejskiej i miasta Polkowice.

Ad. 3 Jestem za przekształceniem Straży Miejskiej w Eko Patrol. W obecnej formule                       i istniejących problemów kadrowych nieefektywne jest bowiem funkcjonowanie Straży Miejskiej. Proponuję zatem jej przekształcenie w Eko Patrol gdzie część dotychczasowym pracowników mogłaby się zająć miedzy innymi opieką nad zwierzętami bezdomnymi. Pozostała część mogłaby z kolei wzmocnić obsługę centrum monitoringu oraz zasilić Policję.

Ad. 4 Jestem za takim finansowaniem sportu zawodowego, który będzie nastawiony na szkolenie młodzieży jako zaplecza dla pierwszych drużyn oraz nie będzie ograniczał wydatków inwestycyjnych gminy. Jako Burmistrz zamierzam również to pytanie zadać z referendum wraz z innymi pytaniami dotyczącymi gminy Polkowice.

Ad. 5 Jestem za obiektywnym i rzetelnym medium gminnym jaką mogłaby być Gazeta Polkowicka. I nie jako dwutygodnik a miesięcznik. Jestem z kolei za likwidacją wszelkich innych wydatków zawieranych na potrzeby autopromocji burmistrza i gminy oraz tzw. wydziału propagandy.

Ad. 6 Będę aktywnie wspierał wszelkie inicjatywy związane z pomocą i wolontariatem, w tym organizacji WOŚP. Co do angażowania jednostek gminnych to pozostawię to do decyzji poszczególnych ich kierowników z zachowaniem racjonalnego działania.

Ad. 7 Tak.

Ad. 8 Tak. W kadencji 2018-2023.

Ad. 9 Jestem za prawem do życia, które nie naraża zarówno samego dziecka jak i matki. Jestem również za prawem do godnego życia.

Ad. 10 Nie.

 „Kampania wyborcza to zorganizowany proces działań promocyjnych, informacyjnych i propagandowych prowadzonych przez kandydatów, partie polityczne lub komitety wyborcze w celu zdobycia poparcia wyborców i zachęcenia ich do oddania głosu na konkretnego kandydata lub listę kandydatów w nadchodzących wyborach. Kampanie wyborcze mogą być klasyfikowane pod względem różnych kryteriów… Oto kilka rodzajów kampanii wyborczych w oparciu o metody komunikacji: bezpośrednia, pośrednia, negatywna i ukierunkowana, która  skoncentrowana jest na określonej grupie wyborców, np. młodzieży, seniorach, przedsiębiorcach itp. Działania takiej kampanii są dostosowywane do potrzeb i oczekiwań danej grupy.” (https://www.infor.pl/slownik/prawo/6327683,kampania-wyborcza.html)

Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice powstało 25 czerwca 2014 roku. Tworzymy grupę ludzi, której celem jest przekazanie pozytywnej patriotycznej energii. Jesteśmy organizatorami imprez, wydarzeń, z którymi wychodzimy do całej lokalnej społeczności. Narodowa triada Bóg, Honor, Ojczyzna jest dla nas wyzwaniem i nakazem. Jesteśmy przekonani, że ani Bogu, ani Ojczyźnie nie można służyć dla zysku, ze strachu, dla sławy. Chcemy wierzyć, że obecni kandydaci startujący w wyborach powszechnych na burmistrza, również nie będą służyć lokalnej społeczności ani dla zysku, ani ze strachu, ani dla sławy, i że nie będą się bać odpowiedzialność. Tylko czy wszyscy? Odpowiedzialność wiąże się z przyjęciem na siebie obowiązku zadbania o kogoś lub o coś. To obowiązek moralny i prawny odpowiadania za swoje lub czyjeś czyny zwłaszcza pretendując do urzędu burmistrza.  Chcemy wierzyć, że nasza patriotyczna grupa nie została zbagatelizowana i zlekceważona, a brak odpowiedzi na 10 pytań przez pozostałych kandydatów to tylko wynik wielu zajęć, zmęczenia lub zwyczajnie ludzkiego zapomnienia. 

Kim są?  Kim byli?  Komu zaufać?  Kogo wybrać?      

Przy, której „uśmiechniętej” twarzy postawisz znak [x] 7 kwietnia?

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
dasminadminMonikaJÓZEFAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość
Magda

Pan Kowalski to nie wie jak funkcjonuje Straż Miejska . Eko patrol utworzy który już jest . Ciekawe gdzie Ci pracownicy będą monitorować miasto. Tam nie ma gdzie się przebrać a co dopiero umieścić monitory . Nie zagłosuje

Ela
Gość
Ela

Pan Kowalski to nie wie że w Polkowicach już jest Eko patrol? Gdzie będą monitory ? W szatni? A może by się zastanowić skąd braki kadrowe jak się nie dba o to co się ma to ludzie będą odchodzić . Siedziba SM wola o pomstę . Radzę dogłębniej poznać formację. A praca wspólnie z Policją jakie da efekty ? Każdy ma swoje uprawnienia co taki strażnik może przy niektórych sytuacjach? nic ! Nawet do domu nie wejdzie na interwencję pomysł porażka już raz taki byl- strażnik pracował za free a Policjant sobie robił płatną dodatkową służbę . Nie dziwię się… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

Pan Kowalski chce rozwiązywać co wybory znajdzie się cymbal i myśli że zyska elektorat jak rozwiąże straz miejska myśli że policja będzie robić tą brudną robotę co oni. Niech najpierw idi……… zapozna sie ze statusem i uprawnieniami funkcjonariuszy a później rozwiązuje i niech zapozna się z historią straż miejska funkcjonowała od dawna a w czasach obecnych w Europie funkcjonuje jako policja miejska i dobrze to funkcjonuje kazdy wie co ma robić. Powodzenia w wyborach chciałeś posadkę życzę powodzenia p. Kowalski wcześniej pokładałem jakieś nadzieję w Panu bo sam mieszkam na Dolnych a teraz namawiam znajomych że to osoba która nic… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

Zobaczcie ludzie jaji on wyedykoaany. Uczelnie po hu.

JÓZEF
Gość
JÓZEF

Drodzy Polkowiczanie. Nie ma ani słowa o likwidacji. Straż Miejska będzie nadal funkcjonować. To jest propozycja. W takim razie wybieram się na spotkanie z Kandydatem na Burmistrza Panem Pawłem Kowalskim 2.04. 2024r. do Klubu Relaks, Polkowice Dolne i porozmawiam o Funkcjonowaniu Straży Miejskiej. Już jestem ciekaw co odpowie. Mam kilka pytań, co do eko patrolu, zwierząt oraz monitoringu.

Monika
Gość
Monika

Warto przyjść na spotkanie po świętach w klubie Relax na Dolnych i porozmawiać również na ten temat. Pan Kowalski w odróżnieniu do innych słucha mieszkańców i konsultuje decyzje. Odpowiedz jest tylko wyrażona opinią a nie podpisanym dokumentem. Pozdrawiam wszystkich hejterów.

dasmin
Gość
dasmin

co za bzdety …